טכנולוגיה ירוקה מים

משאירים את הכלור מאחור – הבריכות האקולוגיות מגיעות הביתה

תכירו את הדור הבא של הבריכות האקולוגיות – הפתרון הטבעי של ביוניזר הופך בריכות שחייה מוכלרות בכל רחבי העולם (34 מדינות ליתר דיוק) לבריכות טבעיות, צלולות והכי חשוב בריאות לגוף האדם.

במובנים רבים אנחנו מודעים היום למפגעים בריאותיים (כמו סיגריות, זיהום אוויר) הרבה יותר מבעבר. במובנים אחרים אנחנו עוד תקועים אי שם בשנות השמונים, כמו למשל במקרה של הבריכות המוכלרות. גדלנו על בריכות מוכלרות ושאנחנו מריחים כלור ורואים מים כחולים אנחנו מרגישים מוגנים, אבל זו פיקציה. הכלור לא מגן מפני הרבה מאוד חיידקים ומזהמים שיש במים. מעבר לכך, חשיפה גבוהה לכלור ממש נחשב למסוכן לבריאות, כפי שקורה במקרים רבים בקרב שחיינים ואנשים שמבקרים בבריכות הציבוריות לעיתים תכופות.

פעם הכלור עוד הייתה האפשרות היחידה. אבל היום ישנם אפשרויות רבות הרבה יותר. יחד עם זאת, אין עוד ולו תקן אחד בארץ לבריכות טבעיות ציבוריות ואפילו אליס מילר (כן כן אותה אליס מילר שנאבקה בבג"צ ב 1994 לפתיחת קורס טיס לנשים) לא הצליחה לקבל אישור לפתיחת בריכה טבעית בקיבוץ שלה, חוקוק. עד שזה ישתנה, חובבי הז'אנר יוכלו ליהנות מפתרון בינלאומי, המתקדם ביותר בתחום, המיועד בשלב זה לבריכות טבעיות פרטיות בלבד. 

הביוניזר – מבריכה מוכלרת לבריכה טבעית

הביוניזר, אותו משווקת חברת מים שקטים, הופך בריכות שחייה מוכלרות בכל רחבי העולם (34 מדינות ליתר דיוק) לבריכות טבעיות, צלולות והכי חשוב בריאות לגוף האדם. המערכת מבוססת על טכנולוגיית יינון מים ששוכללה על ידי נאס"א עבור תוכנית החלל ועברה אדפטציה לשימוש מסחרי.

במשך 20 השנים האחרונות ניתן היה למצוא את הביוניזר במלונות יוקרה, אתרי נופש וספא, וגם בבריכות פרטיות ברחבי הארץ. מה השתנה? הפיתוחים הטכנולוגיים של השנים האחרונות אפשרו את התייעלותה של המערכת – גם בשיפור הביצועים וגם בצמצום גודלה של מערכת הפילטור – והפכו אותה לרלוונטית ומתאימה גם לבריכות פרטיות.  

להבדיל מבריכות טבעיות אחרות שצריכות להיבנות מראש כטבעיות, מערכת הביוניזר יכולה להפוך בריכות מוכלרות לבריכות טבעיות ובעזרת התקנה פשוטה יחסית של המערכת – אפשר פשוט להגיד שלום לכלור וליהנות ממים טהורים וצלולים. כמה טהורים? לדברי המשווקים – אלה מים שניתנים לשתייה!   

 

רוצים לשמוע עוד על הביוניזר? לקבל הצעת מחיר? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

איך זה עובד?

הפילטר הטבעי של ביוניזר עובד בשיטת יוניזציה (Ionisation) המשחרר במים פרוקסיד (מימן על חמצני) באופן רציף ועוזר בתהליך טיהור המים. המערכת מותקנת על גבי המערכת הקיימת ומזינה למי הבריכה יונים זעירים של כסף ונחושת. הנחושת עוזרת בטיפול נגד אצות וירוקת ואילו הכסף עוזר בטיפול נגד בקטריות. התוצאה מספקת מים צלולים ובריאים לשתייה וכמובן שחייה.

לצד הנחושת והכסף עובד מכשיר ה-Eco-Oxidizer- הפועל באופן אוטומטי כל זמן שהמשאבה פועלת ומודד את רמות ה PH הקיימות בבריכה בעזרת סנסור אשר מותקן על צנרת הבריכה. הורדת רמת ה PH במים היא גורם מרכזי למניעת אצה במים.

בריכות האקולוגיות מחולקות לשניים, מסבירה סמדר יחיאלי מחברת "מים שקטים", המקימה בריכות אקולוגיות: חלק אחד שמיועד לשחייה, וחלק שני שמשמש פילטר ביולוגי. "השיטה הזו נולדה מהניסיון לחקות את האופן שבו הטבע מטהר את הנחלים והאגמים", אומרת יחיאלי. "בנחלים, למשל, יש הרבה חלוקי נחל וצמחים. המים עוברים בתנועה טבעית דרך הצמחים, האבק שוקע ומתרחש תהליך ביולוגי של פירוק מזהמים. בבריכה אקולוגית, כדי לייצר את התנועה הטבעית, משתמשים במשאבות ולפעמים מתכננים גם מפלים שגולשים מלמעלה.

הבריכות שאנחנו מתכננים אטומות ביריעות גומי שעליהן יוצקים בטון, ועל זה מניחים סלעים ומפרידים בין שני החלקים של הבריכה. בחלק המיועד לפילטר הביולוגי אנחנו שותלים מצעים וצמחים מיוחדים, בעיקר צמחייה זקופה כמו קאנה הודית וקני סוף. בחלק הזה אנחנו משתמשים גם לנוי ומוסיפים שושנות מים וצמחים אחרים שהופכים לחלק מהגינה. בשורה התחתונה, מעבר לאיכות המים בבריכה, לקוחות הביוניזר נהנים מבריכת מים טהורים שמשתלבת בצורה מושלמת והרמונית עם הבית, הגינה והסביבה". 

 

 

רוצים לשמוע עוד על הביוניזר? לקבל הצעת מחיר? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הזינו פרטים והצטרפו לדיוור שלנו