מחזור

הנעליים האלו ניתנות לכביסה והן עשויות מבקבוקי מים ממוחזרים

לפעמים יכול להיות מסובך למצוא נעלי נשים מסוגננות, נוחות וידידותיות לסביבה. מייסדי המותג – רותי, רוט מרטין וסטיבן הות'ורנטווייט, ראו את הצורך בנעל נשים פרקטית אך יפהפייה והתאחדו כדי לגרום לזה לקרות.
התוצאה הייתה שורה של נעלי נשים אלגנטיות שמרגישות נוחות כמו נעלי ספורט אך הן תכליתיות מספיק לכל לוק.


במאמציהם לייצר את הנעל המושלמת, גילו המייסדים כי 85 אחוז מתוך 12 מיליארד הנעליים המיוצרות מדי שנה מוצאות את דרכן להטמנה. מופרדים מכמות הפסולת בתעשיית ההנעלה, המייסדים התמקדו בשימוש בחומרים ברי קיימא בלבד באמצעות תהליך ייצור ידידותי לסביבה.
https://rothys.com

החומר שנבחר לנעלי השיק האלה עשוי להפתיע הרבה אנשים.
החברה משתמשת בסיבי חוט העשויים מבקבוקי מים מפלסטיק לאחר הצריכה.

לאחר שכבר חסכו 8000,000 בקבוקים מהטמנה, הנעליים הללו עושות  צעדים כדי למזער את 40 מיליארד בקבוקי הפלסטיק המתיישבים במזבלות מדי שנה.
למרות שרוב האנשים לא יכולים לשייך נעליים רכות לבקבוקי פלסטיק, הסיבים שבהם משתמשים הם סרוגים במיוחד כדי להרגיש משיי ורכים תוך שמירה על עמידות, מבנה ואלגנטיות.
במאמץ להשתמש גם בחומרים מתכלים, סוליית הנעליים עשויה גומי נטול פחמן ממוחזר. זוג נעליים אלה ללא לטקס שוקלות 9 גרם קלות והן טבעוניות במאה אחוז.

בנוסף לחומרים הידידותיים לסביבה, היוצרים רצו להדגיש שגם תהליך הייצור מתחשב בסביבה.
החברה מסוגלת לשמור על פסולת ייצור למינימום באמצעות תהליך הסריגה התלת -ממדית שלה.
עיצוב הנעליים   מסייע ביצירת התאמה נקייה ונוחה.
כדי להפוך את בקבוקי הפלסטיק לסיבים, ראשית הם מאודים, מעוקרים ונחתכים לפתיתים. לחוט נוסף גם חומר מנדף לחות בכדי לשמור על רגליים יבשות ונוחות.
להיתפס בגשם מעולם לא היה כל כך מתוח.

בגלל תכונות ספיגת הלחות שלהן, קל לטפל בנעליים האלה, גם אם הן חשופות לגשם או לשלג. העיצוב הרך אך העמיד ניתן לכביסה במכונה וניתן לייבש אותו באוויר. רק זכור להוציא את המדרסים המתכלים לפני הכביסה.

 

הנעליים ניתנות למיחזור לחלוטין גם לאחר שהגיעו לסוף חייהן.
לחברה תוכנית החזרה ושותפות עם מתקן מיחזור שיעזור לסגור את התהליך.
התוכנית מאפשרת ללקוחות לשלוח בחזרה את הנעליים בחינם. השותפים של רותי, PlusFoam, שאחר כך נותנים לנעליים חיים חדשים בצורה של מחצלות יוגה ידידותיות לסביבה.

אמנם צורת ההובלה עדיין מדאיגה את החברה המנסה להפחית את פליטת הפחמן החממתי, אך רותי משתפת פעולה גם עם קרן הפחמן באמצעות תוכנית Carbonfree כדי לקזז את תפוקת הפחמן שלהם ולסייע ישירות ליער הגשם באמזונס, כדי שהפסולת תהיה מינימלית האריזה ממוחזרת וניתנת למחזור.

זוהי צורה נהדרת לשכנע לקוחות להצטרף לשוק גדל של תעשיות ענק שמצאו דרך יעילה לצמצם את הזיהום והפקת חומרים מזהמים לכדור שלנו.


כל הכבוד, כן ירבו!